Tajná dohoda jihlavské politiky: materiály Rady města jen pro radní města!

fbMezi úředníky jihlavského Magistrátu a jihlavskými politiky je uzavřená tajná ústní dohoda: materiály Rady města nedostane před projednáním nikdo jiný než členové Rady města Jihlavy. A to navzdory opačné politice Rady Kraje Vysočina, kde materiály pro jednání Rady Kraje Vysočina si může každý přečíst ještě před jednáním na internetu.

Ve složité situaci se ocitá například oranžový radní Martin Hyský. Řídí město Jihlava i Kraj Vysočina jako radní města. Informace o jednání Rady Kraje Vysočina si může přečíst každý zájemce. Materiály pro jednání Rady města Jihlava nejdříve projedná Rada města  Jihlavy a teprve po té, si je mohou prohlédnout občané města.

Ani opozice nemá žádné zvláštní právo si prohlédnout materiály Rady města ještě před tím, než je projedná Rada města. Jednání Rady města je neveřejné, proto i podklady pro jednání Rady jsou neveřejné.

Opozice v zastupitelstvu města je umlčena úředním postupem úředníků jihlavského Magistrátu. Teprve až radní dokonají svou politickou práci, může výsledek práce komentovat opozice.

Dohledu veřejnosti nad rozhodováním radních města tiše brání úředníci svým přístupem k vyřizování žádostí o poskytnutí informací. Zatím se ještě úředníkům města nepodařilo zpřístupnit podklady pro jednání radních dříve než je radní města projednali ani pro opoziční politiky, ani pro občany města.

Úředníci jsou ochránci a záruka klidu radních při politických rozhodnutích o fungování města Jihlavy.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů