Tiskovka Velkého Meziříčí: Kolik za to dostanu?

Neuvěřitelná show zvaná „tiskové konference města Velké Meziříčí pokračuje“. Tentokrát šlo o „živou“ tiskovou konferenci k otevření očkovacího centra. Původně byla svolána do prostor Jupiter clubu, později přesunuta na náměstí před Jupiter club a konala se na vnitřním dvorku Jupiter clubu.

Za kamerou místopředseda místní ODS Jiří Michlíček jako placený kameraman města Velké Meziříčí, před kamerou v roli redaktorky tisková mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá. Mluvčí nemocnice kladla dotazy svému nadřízenému ve vedení brněnské nemocnice. Pozvaní novináři stáli opodál a čekali, až na ně přijde řada.

“ Kameramanovi Velkého Meziříčí jsem pouze vypomohla se zvukem pro nabrání rozhovoru, protože jsme následně spěchali zpět do Brna, tak abychom se nezdržovali. Na cenu za natáčení jsem se neptala, nejde o žádnou placenou propagaci. Jen z legrace jsem se ho ptala, kolik platí externí redaktorku,“ uvedla mluvčí brněnské nemocnice. Za natočení jedné tiskové konference města dostává Jiří Michlíček odměnu patnáct set korun.

Tisková konference města Velké Meziříčí se přesunula z původně avizovaných vnitřních prostor Jupiter clubu do venkovních prostor na náměstí. Stalo se tak poté, kdy Občasník publikoval vyjádření hygienika Jiřího Kose, který upozornil na právní problémy konání „živých“ tiskových konferencí ve vnitřních prostorách (více zde). Přístup na venkovní tiskovou konferenci měli výhradně pozvaní novináři, kteří museli potvrdit svou účast tiskové mluvčí města Lucii Málkové. Vedení města Velké Meziříčí se evidentně obává nepříjemných otázek na původní plány se zřízením očkovacího centra v místní části Mostiště, které mělo vyjít na dva miliony korun z městské pokladny. Jen pár hodin před konáním místního zastupitelstva se podařilo zastupitelce Ivaně Bíbrové dojednat bezplatnou spolupráci s Fakultní nemocnicí Brno. Zastupitelka Bíbrová opustila řady uskupení Společně VM, reprezentované starostou Alexandrosem Kaminarasem, ale zůstala členkou koalice (více zde).

„Tisková konference proběhne za přísných epidemických opatření. Její účastníci mají povinnost užít ochranu dýchacích cest a musí dbát na rozestupy mezi sebou (vzdálenost 2 metrů),“ avizovala tisková mluvčí města Lucie Málková.

Ani náhradní varianta na náměstí pro pořádání tiskové konference nevyhovovala, město Velké Meziříčí znovu změnilo místo konání a tisková konference pro zbylé novináře se konala na vnitřním dvorku Jupiter clubu.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů