Velké Meziříčí svolává první „živou“ tiskovou konferenci, právní zdůvodnění nejasné

Konání tiskových konferencí nebylo dosud ve Velkém Meziříčí možné ani online formou z důvodu vládních protiepidemiologických opatření.

Místo tiskových konferencí město Velké Meziříčí objednávalo natáčení videoprojevů svých představitelů u místopředsedy místní ODS Jiřího Michlíčka. ODS je ve Velkém Meziříčí členem vládnoucí koalice, předseda místní ODS Petr Velička je radním města.

Mluvčí města Velké Meziříčí Lucie Málková už oficiálně oznámila složení účastníků tiskové konference. Za vedení města se má tiskové konference účastnit starosta města Alexandros Kaminaras (Společně VM), místostarosta František Smažil (ANO) a zástupci Fakultní nemocnice Brno.

Žádost o svolání tiskových konferencí mluvčí města Lucie Málková rezolutně odmítala.“Město Velké Meziříčí svolá tiskovou konferenci nejdříve po ukončení platnosti mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 12. dubna 2021, na jehož základě je v České republice omezeno veřejné shromažďování osob, a to s účastí přesahující ve stejný čas 2 osoby,“ uvedla Málková.

Tisková konference svolaná „na živo“ městem tak může mít právní dohru i s ohledem na změnu postoje města ke konání tiskových konferencí. Město Velké Meziříčí odůvodňovalo městem placené videozáznamy Jiřího Michlíčka nemožností konat tiskové konference.

Živé tiskové konference s účastí novinářů a politiků se v městech a obcích nekonají, právě s ohledem na nejasný právní výklad. „Upřesňující právní výklad mimořádného opatření ve vztahu k organizování tiskových konferencí není k dispozici, lze očekávat, že toto dozná v brzké budoucnosti řadu změn,“ uvedl hygienik Jiří Kos.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů