Totálně vyhořelý kamion blokoval dálnici desítky hodin

V úterý 16. listopadu 2021 v půl páté ráno byl středočeským hasičům oznámen požár nákladního automobilu na plzeňské dálnici D5 tři kilometry za Prahou.

Obrázek

Volající na tísňové lince uvedl, že u plachtového nákladního automobilu praskla pneumatika a nyní se z kola kouří a létají z něj jiskry. Další volající už uvedl, že viděl nákladní automobil hořet.

Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje proto na místo vyslalo profesionální jednotku z Berouna spolu s dobrovolnou jednotkou obce Rudná a zároveň požádalo o mezikrajskou výpomoc pražské hasiče, kteří k události vyslali profesionální jednotky ze stanic Petřiny a Smíchov. Informoval o tom server Pozary.cz .

K likvidaci plamenného hoření nasadili hasiči v dýchací technice čtyři vodní proudy. Oheň se jim podařilo dostat pod kontrolu v pět hodin ráno a velitel zásahu mohl nahlásit lokalizaci. Berounští profesionálové následně použili k dohašení skrytých ohnisek pěnotvorné zařízení PRO/pak.

Zhruba dvacet minut po provedené lokalizaci byl na místě zredukován počet jednotek. Dálnice ve směru do Plzně byla po celou dobu zásahu uzavřena. Provoz se podařilo obnovit alespoň jedním jízdním pruhem ve tři čtvrtě na sedm.

V odpoledních hodinách byl ohořelý kamion stále na místě nehody. Ve zúžení se vytvořila kolona vozidel o délce více než třicet kilometrů. Pro motoristy to znamenalo zdržení na více než dvě hodiny.

Podle informací Občasníku se asistenční službě nepodařilo zajistit příjezd odpovídající techniky, na místo dorazil pouze vyprošťovací speciál. Samotný vyprošťovací speciál ale nepostačuje na odvoz nepojízdného ohořelého nákladního vozidla.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů