Úzkokolejka stále nedodala podklady pro „papíry na koleje“

Pro provozování železniční dráhy jsou v České republice nutná povolení Drážního úřadu lidově zvaná „papíry na koleje“. Bez „papírů na koleje“ nesmí vyjet na dotyčnou trať ani drezína. Doba od okamžiku podání žádosti Drážnímu úřadu až po jejich vydání trvá kolem půl roku, v ideálním případě pět měsíců.

Podle informací Občasníku podá žádost o vydání úředních povolení pro jindřichohradeckou úzkokolejku společnost Správa úzkokolejných drah s.r.o. , což je dceřinná společnost zkrachovalých Jindřichohradeckých místních drah.

Nicméně z komunikace Jindřichohradeckých místních drah se společností CityRail, a.s., která zkrachovalého vlastníka dráhy opakovaně vyzývá k předložení dokladů nezbytných pro podání žádosti o vydání úředních povolení vyplývá, že Jindřichohradecké místní dráhy min. za dobu posledních jedenácti dnů poskytovateli poradenských služeb k jeho výzvě nepředložily žádné doklady.

Na výzvu dlužník reagoval tak, že předložil společnosti CityRail, a.s., část z požadovaných dokladů, přičemž základní doklady dosud předloženy nebyly.

Insolvenční soudce už v jednom z rozhodnutí pohrozil úzkokolejce odnětím vlastnických práv. Místo správní rady by rozhodnutí přijímala výhradně insolvenční správkyně (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů