Vakcína na Vysočině: Kdo bude první očkovaný vedení kraje neurčilo

Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimíra Novotného dorazilo dnes 28. prosince 2020 na Vysočinu tři tisíce kusů očkovacích karet společnosti Pfizer a BioNTech.

Na vakcínu Vysočina zatím čeká (informace k 28.12.2020 – 10:30 hodině), zásilka 975 vakcín by měla dorazit dnes nebo zítra a převezme ji vakcinační distribuční centrum Nemocnice Jihlava.

„Vakcína bude postupně rozdělena přiměřeným dílem mezi všech pět krajských nemocnic Kraje Vysočina. Jako první budou očkováni zdravotníci, kteří s covid pozitivními pacienty přichází do kontaktu, tedy lidé z infekčních oddělení, lůžková oddělení covid, JIP, ARO, urgentní příjmy, geriatrie, LDN, plicní oddělení, postupně dále pracovníci odběrových týmů, případně praktici, v řádu týdnů pak chronicky nemocní senioři na lůžku a senioři v domovech důchodců, výhledově bude následovat dobrovolné očkování složek IZS a další ,“ uvedl náměstek Vladimír Novotný s tím, že další dodávku dvou balení s celkem 1950 dávkami vakcíny očekává Nemocnice Jihlava 7. ledna 2021.

Zájem o první očkování zdravotníků v nemocnicích Kraje Vysočina je velký. V případě Vysočiny budou všechny první dávky důsledně očkovány zdravotníkům. První nemocnicí, kde bude očkování zahájeno bude Nemocnice Jihlava, další čtyři krajské nemocnice budou následovat do pěti dnů, dle vyžádání a připravených harmonogramů.

Zatím se podle mluvčí Kraje Vysočina Jitky Svatošové nepočítá s přednostním očkováním hejtmana Vysočiny nebo radních kraje. Není ani úředně stanoveno jméno prvního očkovaného obyvatele Vysočiny, vše záleží na očkovacích plánech jednotlivých nemocnic.

AKTUALIZOVÁNO: Podle informací Občasníku bude prvním příjemcem očkovací vakcíny ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev, v nemocnici probíhá „casting“ na zdravotní personál, který si „píchne“ do svého ředitele (více zde). O průběhu prvního očkování čtěte více přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů