(VIDEO) Aktivisté požádali o mimořádné jednání zastupitelstva Jemnice

Prakticky okamžitě po konání ustavujícího jednání zastupitelstva města Jemnice přišla na radnici žádost místních aktivistů o konání mimořádného jednání zastupitelstva. To by se mělo konat nejpozději kolem poloviny listopadu. Starosta Jemnice Pavel Nevrkla (ODS) jen stručně konstatoval, že svoláno bude.

Může jít o obrázek 3 lidem , stojícím lidem a indoor

Místní aktivisté žádali o projednání bodů programu stručně označovaných jako „AntiKolář“. Aktivisté se snaží zabránit revitalizaci místního zemědělského areálu podle záměru místního zemědělce Josefa Koláře.

Aktivisté se snaží odebrat rozhodovací pravomoce radním města ve všech záležitostech týkajích se přímých změn územního plánu a realizace přímých výsledků místního referenda.

Na ustavujícím jednání zastupitelstva se pokoušel agitovat místní aktivista Karel Stober těsně před volbou starosty. Protože nemluvil k věci, bylo mu slovo odebráno.

Jemnici vládne menšinová koalice v čele se starostou Pavlem Nevrklou, v opozici působí místní aktivisté ze spolku Za dobrý život na Jemnicku spolu s uskupením Pro Jemnici vedené bývalým starostou Miloněm Slabým. Koalice v čele se starostou Nevrklou se opírá o tichou podporu jediného zastupitele KDU-ČSL Václava Vyhnálka a nestraníka za KSČM Zdeňka Hopiana.

Mimořádné jednání zastupitelstva se bude týkat dalšího osudu zemědělského areálu Jandov, kde zcela chybí kanalizace (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů