(VIDEO) Havlíčkobrodský domov začal sloužit seniorům

Nová budova sousedí se současným domovem. Vyrostla na místě bývalého Plicního pavilonu, který se už delší čas nevyužíval. Jeho existenci připomíná vchodový kamenný portál, který zdobí hlavní halu domova.

„První až třetí podlaží se 75 lůžky je určené pro klienty s různými typy demencí a Alzheimerovou chorobou. Čtvrté patro funguje v režimu domova pro seniory a disponuje 34 lůžky,“ upřesňuje ředitelka krajského Domova pro seniory Havlíčkův Brod  Hana Hlaváčková s tím, že péče o klienty využívající služby domova se zvláštním režimem je řešena komunitním způsobem.

Klienti žijí v tzv. rezidencích po 10 až 12 osobách, ve větším soukromí tak využívají kuchyňku i společný obývací prostor, kde se o ně stará jedna pečovatelka a na pomoc například s hygienou dochází další pracovníci.

„Pokoje pojmou jednu, standardně dvě osoby, jsou krásně prostorné, světlé s bezbariérovou koupelnou. Domov má také aktivizační prostory pro cvičení a terapie,“ doplňuje náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Franěk.

Krajský domov přijímá zájemce z celé Vysočiny, jeho služby však využívají převážně klienti z Havlíčkobrodska. „Už nyní máme v pořadníku 500 žádostí a nové stále přicházejí, měsíčně až čtyřicet,“ potvrzuje ředitelka Hlaváčková.

„Projekt za téměř 170 milionů se podařilo realizovat především díky stomilionové dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR,“ připomněl na závěr náměstek hejtman pro ekonomiku a majetek Martin Kukla.

Projev hejtmana Běhounka při otevření nového domova pro seniory:

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů