(VIDEO) Kraj Vysočina nepočítá na rok 2024 s úzkokolejkou pro dopravní obslužnost území

V roce 2024 budou dopravní obslužnost Kraje Vysočina na železnici zajišťovat jako dopravci jen České dráhy a Railway Capital na trati Moravské Budějovice-Jemnice. S dalšími železničními dopravci Kraj Vysočina nepočítá pro dopravní obslužnost území Vysočiny. Případný nový dopravce na úzkokolejné dráze má smůlu.

Podle zákona č. 194/2010 Sb. o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů se dopravní obslužností rozumí zabezpečení dopravy po všechny dny v týdnu především do škol a školských zařízení, k orgánům veřejné moci, do zaměstnání, do zdravotnických zařízení poskytujících základní zdravotní péči a k uspokojení kulturních, rekreačních a společenských potřeb, včetně dopravy zpět, přispívající k trvale udržitelnému rozvoji územního obvodu.

Postoj Kraje Vysočina objasnil  náměstek hejtmana pro ekonomiku, dopravu a silniční hospodářství Miroslav Houška.

Rozhodnutí Kraje Vysočina nezařadit úzkokolejku do dopravní obslužnosti území Kraje Vysočiny značně zkomplikuje snahy o možné obnovení provozu úzkokolejky. Obnovení provozu na zhruba třiceti kilometrovém úseku trati v kraji Vysočina z Kamenice nad Lipou do Obrataně tak nebude možné v původním rozsahu jako před přerušením provozu.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů