VÍME PRVNÍ: Březinky má zkultivovat smuteční síň

Magistrát města Jihlavy projednává záměr umístění smuteční kaple na pozemku na sídlišti Březinovy Sady. Konkrétně má jít o louku mezi hospodou „U piráta“ a panelovým domem Okružní 11. Vedoucí útvaru mšstského architekta Aleš Stuchlík představil členům městské komise pro architekturu celou genezi záměru, tedy že investor žádal o odkup pozemků v různých částech města, tento pozemek si vytipoval sám investor, zástupci Útvaru městského architekta navrhovali jiné, z jejich pohledu vhodnější. Investor však nechtěl absolvovat změnu územního plánu. U navržených pozemků od Útvaru městského architekta v soukromém vlastnictví se investor se soukromým majitelem nedohodl.

Komise pro architekturu a urbanismus diskutovala o důležitosti takovéto stavby pro městotvorbu. Vzhledem ke stávajícímu stavu okolních domů se pozemek může zdát na první pohled pro tento účel nedůstojný, nová kvalitní stavba na tomto místě by však mohla být potenciálem pro kultivaci a revitalizaci celého území.

Komise pro architekturu a urbanismus se jednohlasně usnesla, že smuteční síň na předmětném pozemku může být příležitostí pro postupnou kultivaci území, je však důležité, aby byl projekt urbanisticky a architektonicky kvalitní. Investor předloží architektonickou studii k projednání na Komisi pro architekturu a urbanismus.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů