VÍME PRVNÍ: Jemnice rozkouskuje žádosti zemědělce Koláře

Listopadové zastupitelstvo města Jemnice (zrevokuje) zruší všechny žádosti usnesení zařazující všechny tři žádosti od ZEOBS Jemnice do prořízení změny UP č.3. ZEOBS Jemnice patří do RHEA holding vlastněném zemědělcem Josefem Kolářem.

Dále zastupitelstvo Jemnice schválí pořízení změny č. 4 a zde zařadí změnu potravinářské výroby. Dále zastupitelé schválí pořízení změny č. 5 a zde zařadí změnu pro velkochov kuřat u Bažantnice.

Zemědělec Kolář obdržel od starosty Jemnice Miloně Slabého upozornění, že pravděpodobně velkochovy neprojdou do dalšího kola.

Kolářova reakce byla negativní, ovšem neřekl, že tím pádem odstupuje od všeho. Podle názoru starosty Jemnice se bude Kolář snažit přesvědčit zastupitele i občany Jemnice o správnosti vybudování velkochovu. „Nevzdá to do poslední chvíle. A určitě neudělá dobrovolné stažení žádosti, jak udělal u Hlubočáku,“ naznačil starosta Jemnice Miloň Slabý.

Pokud Jemnice Kolářův záměr neschválí, tak by bylo jasné, že mu primárně jde o potravinářskou výrobu a pravděpodobně se s tím zrušením velkochovu u Jemnice nějak vypořádá.

Na jednáním představitelů Jemnice se zemědělcem Kolářem se hodně debata o anketě: Obě strany se shodly, že je vhodné udělat ji co nejpozději před lednovým hlasování o schválení zpracovaných zadání č. 4 a č. 5.

Zemědělec Kolář sám uznal že je potřeba to lidem vysvětlit, a začíná prý tam vozit lidi. Kolář i veřejně vyhlásí, že je možnost podívat se do velkochovů a dá si práci, aby tam odvozil všechny zájemce o prohlídku. Na exkurzích se hodlá osobně podílet.

Kolář by byl rád, aby město Jemnice udělalo anketu, co nejpozději, aby měl čas na pozitivní vysvětlení nespokojeným lidem.

Takže z toho všeho vyplývá následující postup Jemnice:

24. 11. bude revokace všech tří usnesení pro ZEOBS
24. 11. bychom schválili pořízení změn č. 4 a č. 5
24. 11. bychom schválili zařazení žádosti týkající se potravinářské výroby do změny č. 4
24. 11. bychom schválili zařazení žádosti týkající se velkochovu u Bažantnice do změny č. 5

Pak bude vedení města Jemnice přesně vědět, co dát do papírové ankety. A tu radnice nachystá během prosince.

V lednu by měla proběhnout papírová anketa tak, abychom měli výsledky přes lednovým zastupitelstvem, které bude koncem ledna a zde se budou „pouštět“ změny do dalšího kola.

Hlavní požadavek od pana Koláře je, aby se to v lednu konečně již „rozseklo“ . Pokud bude Jemnice protahovat jednání dál a dál, tak to u Koláře budí další a další nejistotu.

Kolář opět zopakoval slib, že i když to celé nevyjde, že nahoře v ZEOBSu nepostaví velkovýkrmnu.

AKTUALIZOVÁNO: Žádost občanů o změnu územního plánu proti záměrům Koláře najdete přímo zde.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů