Aktivisté žádají změnu územního plánu Jemnice proti Kolářovi

Radnice v Jemnici obdržela žádost zhruba desítky místních občanů o změnu územního plánu. Podle návrhu občanů by se lokalita na ulici Slavonická měla změnit z výroby zemědělské (VZ) na plochu smíšenou venkovskou.

Cílem návrhu skupiny občanů je umožnit postupnou transformaci plochy ve vlastnictví České republiky a firmy ZEOBS Jemnice na plochu s bydlením i s možností propojení drobné výroby, služeb a agroturistiky.

Skupina obyvatel Jemnice žádá o přičlenění svého návrhu k návrhu pořizovaných změn, aby jejich návrh na změnu byl přičleněn k návrhům zemědělce Koláře a úřady mohly lépe posuzovat variantní řešení.

Podle informací Občasníku se vedení města Jemnice nechystá pustit změnu územního plánu č. 3 do dalšího projednávání. Celý návrh změnu územního plánu bude rozdělen na menší části (více zde).

Pokud by zastupitelé Jemnice vyslyšeli žádost skupiny obyvatel Jemnice a změnili způsob využití plochy na ulici Slavonická, dá se obratem očekávat námitka zemědělce Josefa Koláře (prostřednictvím některé z firem Rhea holding) na zmaření podnikatelského záměru na pozemku v´ jeho vlastnictví. Nedá se ani vyloučit soudní přezkum úředního postupu. Pak už půjde o velké peníze za zmařenou investici.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů