(VIDEO) Senátní volby na Jihlavsku vyhrál Vystrčil i přes Babišovu podporu Nagyové

I v druhém kole senátních voleb na Jihlavsku uspěl dosavadní senátor Miloš Vystrčil (ODS). Jeho protikandidátku Janu Nagyovou (ANO) mohutně podporoval předseda hnutí ANO Andrej Babiš i stínová vláda hnutí ANO.

Může jít o obrázek 6 lidem , stojícím lidem a indoor

Senátor Miloš Vystrčil tak zřejmě zůstane v čele horní komory parlamentu.

I Vystrčilova protikandidátka Jana Nagyová shrnula své pocity ze senátních voleb.

„Za mně obrovský úspěch i když nevedl k získání mandátu. Politicky nezkušená žena, která se na roky stáhla, kterou představitelé vládních stran jinak netitulují než „obžalovaná“, stojící v předvolebních dnech před soudem v dresu jedné strany stála proti pěti stranám a politickému matadorovi, zkušenému jak v zákulisních vyjednáváních tak politických debatách a zároveň druhému nejvyššímu ústavnímu činiteli. Poměr 40/60 je z tohoto pohledu spíš k zamyšlení pro vládní strany. Asi něco není úplně v pořádku.

Byl to velice nevyrovnaný souboj. Celý volební obvod oblepený billboardy a plachtami senátora Vystrčila, který tady dělá kampaň již léta. To nemůže v rámci krátké doby dorovnat ani pan Babiš s financemi, které jsou jasně omezeny zákonem. Ale s tím vším jsem počítala – věděla jsem do čeho jdu. A to na co jsem chtěla poukázat – konkrétně na absurditu systému který nerespektuje presumpci neviny a odstavuje tím nepohodlné lidi či politické oponenty, na dvojí metr který zde rádoby demokratické strany používají, na zbytečnost senátu když „jeden prsten vládne všem“ – to se mi povedlo. Takže můj cíl byl pro senátní volby byl splněn. ….. A získala jsem obrovskou podporu od lidí, dvakrát vyšší než získal senátor Vystrčil v minulých senátních volbách – a to je pro mě závazek abych to nevzdala.

Ale jsem těžce znechucená co tady zástupci koalice předváděli – ve jménu „slušnosti“. Aby funkcionáři vládních stran chrlili jeden lživý post za druhým na sítích, to je podle mě přes čáru. Když to dělají jejich příznivci, budiž. Ale ne poslanci či senátoři placení i z mých daní! S právníky je detailně projdeme, protože není možné o člověku lhát z úst veřejných činitelů. Protože toto chování slušné opravdu není. Chovali se jako malé děti když jim chcete vzít oblíbenou hračku.

Závěrem bych dodala že jsem naivně doufala, že po svém vítězství se pan senátor pokusí, s nadhledem hodným státníka, co nejvíce vzniklé příkopy zahrnout, když už mluví o té slušnosti. Udělal však pravý opak. To mluví za vše. Slušnost je očividně jen zástěrka – někdy a pro někoho,“ shrnula své pocity Nagyová.

Do senátních voleb na Jihlavsku promluvil jako kandidát i místopředseda hnutí Právo, respekt, odbornost (PRO) právník Tomáš Nielsen.

„Senátní volby na Jihlavsku nepřinesly žádné překvapení. Přesto ukázaly na několik důležitých fenoménů. Tím prvním je nedůvěra politiků ve voliče. Oba kandidáti v druhém kole rozjeli mohutnou kampaň a místo toho, aby se soustředili na programové cíle, zaměřili se na emoce. Miloš Vystrčil
získal obrovskou podporu médií, Janu Nagyovou zase podpořil tým nejbližších spolupracovníků Andreje Babiše v čele s ním samotným. Takovému tandemu je těžké konkurovat. Pro mě osobně je důležitějších průběh voleb. Ukázal, že tzv. profesionální politici se vzdali reálné práce a nastoupili cestu čistého populismu. Ukázal také, že nové politické subjekty to nikdy nebudou mít bez vlivu na média a finanční podpory státu jednoduché. Přesto mám dobrý pocit z toho, že i bez velkého
rozpočtu a bez podpory médií, jen s podporou lidí, se mi podařilo vnést do volebního boje nový prvek. Hrozbu, že by mohl vyhrát „někdo jiný“. Budu dál v kontaktu s lidmi v regionu. Budu se dál snažit pomáhat řešit místní problémy. Protože je to potřeba. Moc děkuji všem, kdo mě podpořili. A,
jak jsem říkal během své kampaně, těmito volbami to nekončí. Naopak,“ řekl Nielsen.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů