Ústřední krizový štáb: Bez prodloužení nouzového stavu se neobejdeme

Situace v nemocnicích není jednoduchá a bez prodloužení nouzového stavu není možné snížit tlak na české zdravotnictví ani počty hospitalizovaných. Po jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) to řekl jeho předseda Jan Hamáček (ČSSD). 

Ústřední krizový štáb se opět zabýval situací ve zdravotnictví, které je vzhledem k pandemii covid-19 přetížené a zdravotníci jsou stále pod velkým tlakem (více zde). Jediným řešením, jak situaci ve zdravotnictví zvládnout, je dle ÚKŠ pokračování současných opatření. K tomu je nutné prodloužit nouzový stav, jeho neprodloužení by znamenalo konec přijatých opatření.

 „Hlasování proti nouzovému stavu by byla rána pro zdravotníky a český zdravotní systém. Znamenalo by to konec opatření i odchod vojáků. Věřím, že zvítězí zdravý rozum,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

ÚKŠ také diskutoval o přípravě a průběhu očkování. Systém dle dostupných informací funguje a Česko, stejně jako ostatní země, čeká na další dodávky vakcín.

Se zvládnutím pandemie stále pomáhají stovky hasičů i policistů. V tuto chvíli je nasazeno celkem 951 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, což je téměř 10 % celého sboru. „Děkuji všem hasičům i policistům, kteří pomáhají nad rámec své služby. Jejich pomoci si vážíme,“ doplnil ministr vnitra.
V odběrových týmech se nasazeno 295 hasičů, dalších 148 těmto týmům poskytuje logistickou podporu, 107 profesionálních hasičů i civilních zaměstnanců se v nemocnicích podílí na trasování, 60 jich pomáhá ve zdravotnické záchranné službě. Hasiči pomáhají také např. v domovech důchodců, v zařízeních sociálních služeb nebo provádí dezinfekce prostor.
S trasováním současně pomáhá 500 policistů. Dalších 150 je pro případ nutnosti připraveno v záloze. Pokud je to nutné, jsou nasazováni v nemocnicích nebo pomáhají záchranným službám.

AKTUALIZOVÁNO: Vnitřní uspořádání očkovacích center v kraji Vysočina už je vidět v Pelhřimově (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů