Krajské COVID-19 statistiky Vysočiny: v práci chybí sto padesát zdravotníků

Podle informací Občasníku stagnují statistická data o výskytu nemocných na Vysočině.

„Hospitalizace JIP 31 osob s diagnózou covid, 25 osob ve vážném zdravotním stavu na umělé plicní ventilaci, nemocnice pečují o 216 osob.
Počet zaměstnanců nemocnic s covid a v karanténě 159,“ uvedla tisková mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Před dvěma týdny bylo hospitalizováno 41 osob na JIP s diagnózou COVID-19, 30 osob ve vážném zdravotním stavu na umělé plicní ventilaci, nemocnice pečovaly o 286 osob na standardních lůžcích. Kapacita lůžek byla zvýšena až na 426 lůžek. Nemocnice hlásily Kraji Vysočina vysoké vytížení, chybělo více než 200 zaměstnanců s prokázanou pozitivitou nebo v nařízené karanténě.

V polovině ledna zjistili krajští epidemiologévé nové ohnisko je
v okrese Žďár nad Sázavou, a to Charitní domov Moravec. Zde bylo diagnostikováno patnáct osob s příznaky virózy, u dvou osob byly provedené antigenní testy pozitivní. Dále v okrese Třebíč, a to Dětský domov Budkov. Zde bylo patnáct dětí a tři zaměstnanci covid pozitivní. V okrese Pelhřimov, a to Azylový dům Humpolec. Zde jsou čtyři klienti a
dva zaměstnanci covid pozitivní. „Aktuální situace na všech místech je klidná,“ uvedla krajská epidemioložka Alena Dvořáková.

Vyjádření poslance parlamentu a primáře havlíčkobrodské nemocnice Víta Kaňkovského (KDU-ČSL) doplníme, jakmile se je podaří získat.

AKTUALIZOVÁNO: Vnitřní uspořádání očkovacích center v kraji Vysočina už je vidět v Pelhřimově (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů