VÍME PRVNÍ: Jihlava jedná o dalších kompenzacích pro sousedy, podepsala smlouvu na arénu

V pátek 12. května 2023 podepsali primátor města Jihlavy Petr Ryška a hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek smlouvu o krajské dotaci na výstavbu Horácké multifunkční arény.

Primátor a zástupce stavební firmy GEMO Jaromír Uhýrek rovnou podepsali také smlouvu o výstavbě arény. Stavba by měla začít demolicí stávajícího stadionu letos v létě a dokončena bude na podzim 2025.

Smlouva s Krajem Vysočina stvrzuje přijetí krajské dotace ve výši půl miliardy korun na výstavbu Horácké multifunkční arény. Dle smlouvy o výstavbě se zhotovitelská firma GEMO zavazuje zdemolovat stávající zimní stadion a zrealizovat výstavbu nové multifunkční haly v termínu do 26 měsíců od zahájení stavby, které by se mělo uskutečnit na přelomu letošního července a srpna.

Firma Gemo patří mezi přední hráče na tuzemském stavebním trhu. Během své existence realizovala stovky projektů v hodnotě desítek miliard korun. Letos by měl podle majitele holdingu GEMO Jaromíra Uhýrka obrat firmy přesáhnout šest miliard korun.

Primátor Jihlavy Petr Ryška připustil na dotaz Občasníku další jednání o kompenzacích sousedům za útrapy spojené s demolicí zimního stadionu. „S majitelkou sousedního bytového domu na Tyršově ulici jsem se již sešel, se sousedy z rohových domů na Mahlerově ulici budeme jednat, s některými je již v kontaktu kolega radní Beke,“ uvedl primátor Ryška.

„Není nám jedno jaký dopad z demolice i stavby na okolní objekty bude, ale forma komunikace o možných opatřeních včetně finančních věříme, že bude odlišná od případu stěžvatelů“, doplnil Beke.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů