VÍME PRVNÍ: Jihlava přesouvá dotace na centrální dopravní terminál jinam

Dopravní terminál Jihlava město nebude dokončen podle původních plánů. Zhruba sto milionů korun z veřejných prostředků vyčleněných na výstavbu centrálního dopravního terminálu půjde na jiné investiční aktivity na území města.

Podle informací Občasníku Jihlava zahájila jednání s řídícím orgánem Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) o přesunu alokace ve výši cca 104 mil. Kč z akce CDT na jiné projekty v oblasti dopravy
(cyklostezky – Plastikov, U Rybníčků, odbavovací systém – upgrade
softwaru, parkoviště P+R, lávka Robinson.

Tiskový mluvčí Magistrátu Jaroslav Šnajdr nebyl schopen ani po opakovaných dotazech blíže komentovat změnu plánů vedení města kolem výstavby dopravního terminálu.

Z dotačních prostředků bude možné uhradit jenom „to, co bude v zemi“ do konce roku 2023. Zamýšlený převod finančních prostředků je tak první náznak změny plánů výstavby dopravního terminálu


Cílem dotovaného projektu je výstavba nového moderního dopravního terminálu, který vytvoří podmínky pro zvýšení podílu udržitelných forem dopravy a který obyvatelům krajského města Jihlavy a všem ostatním cestujícím usnadní využití a vzájemné přestupy mezi vlakovou dopravou, linkovou autobusovou dopravou a městskou hromadnou dopravou (MHD).

Tento nový přestupní terminál vznikne v místě stávajícího vlakového nádraží Jihlava město, k němuž bude přesunuto stávající autobusové nádraží. Vlakové nádraží Jihlava město by se v budoucnu mělo stát hlavním vlakovým nádražím pro osobní přepravu v Jihlavě a bude napojeno na plánovanou vysokorychlostní trať Praha – Brno.

Součástí výstavby terminálu bude rovněž jeho odpovídající napojení na pěší, cyklistickou a individuální automobilovou dopravu včetně vybudování parkovacích ploch. V návaznosti na tento projekt připravuje Správa železniční dopravní cesty, státní organizace rozsáhlou modernizaci kolejiště ŽST Jihlava-město. 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů