VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina obdržel pětapadesát nabídek na dopravní obslužnost

Proces výběru autobusových dopravců pro desetileté smlouvy postoupil do fáze hodnocení nabídek. Území kraje Vysočina je pro výběr dopravců rozděleno na osm menších oblastí.

„Kraj Vysočina obdržel pro všechny části veřejné zakázky nabídky od jednotlivých dopravců, celkem jde o 55 nabídek ve všech oblastech. Jednotliví dopravci, kteří podali v jednotlivých částech nabídku, obdrží informaci o hodnotách z daných nabídek podaných v dané části. Současně nadále bude pokračovat proces kontroly jednotlivých nabídek,“ informovala mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

V současné době zajišťuje dopravní obslužnost Kraje Vysočina osmnáct různých dopravních společností.

Podle zákona č. 194/2010 Sb. o veřejných službách v přepravě cestujících a o změně dalších zákonů se dopravní obslužností rozumí zabezpečení dopravy po všechny dny v týdnu především do škol a školských zařízení, k orgánům veřejné moci, do zaměstnání, do zdravotnických zařízení poskytujících základní zdravotní péči a k uspokojení kulturních, rekreačních a společenských potřeb, včetně dopravy zpět, přispívající k trvale udržitelnému rozvoji územního obvodu.

O veřejnou zakázku na dopravní obslužnost kraje Vysočina se již zajímá Úřad na ochranu hospodářské soutěže, podnět podala jedna z firem koncernu ICOM transport (více zde).

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů