VÍME PRVNÍ: Kraj Vysočina odstartoval bitvu dopravců o Žďársko

Počátkem června bude jasné, kdo bude příštích deset let vozit cestující na Žďársku, Novoměstsku, Velkomeziříčsku a Bystřicku. Očekává se cenová bitva mezi místním dopravcem ZDAR a.s., který provozuje veřejnou hromadnou dopravu ve Žďáru nad Sázavou a ostatními dopravci.

Rozhodovat bude nejnižší nabídková cena a maximální garantované průměrné stáří vozového parku.

Kraj Vysočina požaduje základě výsledků předběžných tržních konzultací 77 cestujícími. Na Bystřicku a Velkomeziříčsku Kraj Vysočina požaduje denně nasazení necelé padesátky autobusů.U sedadel směřujících stejným směrem nesmí být vzdálenost mezi přední stranou polštářování sedadla a zadní stranou polštářování sedadla před ním, měřená vodorovně a ve všech výškách nad podlahou mezi úrovní vrcholu sedáku a bodem ležícím 620 mm nad podlahou, menší než 680 mm

V oblasti komfortu cestujících Kraj Vysočina striktně vyžaduje polstrovaná sedadla, nesmí být použita sedadla vyrobená z tvrdého plastu (ani potaženého látkou). Konstrukce opěradla musí být v celé své velikosti vyrobena tak, aby sedící cestující nemohl být obtěžován tlakem nohou za ním sedícího cestujícího, zejména nesmí být tito cestující odděleni pouze textilií. Sedadla musí být opatřena sklopnými opěrkami rukou alespoň na straně do uličky a na straně do uličky musí mít madla pro stojící cestující. Tyto madla budou umístěny minimálně na lichých řadách sedadel na pravé straně a v sudých řadách sedadel na levé straně vozidla.

Všechna boční skla musí být tónovaná s dvojitým zasklením bočních oken. Vyžadováno je nezávislé topení, minimálně čtyři topná tělesa na vytápění prostoru pro cestující s rozvodem vzduchu pomocí topných kanálů nebo systémem sálavého topení s ventilátorem.

Pro předložení cenových nabídek mají dopravci lhůtu do počátku června, vyhodnocení nabídek je plánováno do měsíce.

Další dvě z osmi oblastí plánuje Kraj Vysočina soutěžit na počátku léta.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů