VÍME PRVNÍ: Nepřípustné! Kraj Vysočina změnil výrok o přestavbě krajské školy na byty

Co stavební úřad Jihlavského Magistrátu povolil, to Krajský úřad zamítl. Pikantní je fakt, že jde o budovu bývalé střední školy stavební, kterou Kraj Vysočina prodal do soukromých rukou.

Nemovitost na adrese Havlíčkova ulice 109 v Jihlavě sloužila do roku 2015 pro účely výuky krajské střední školy. Jedná se o samostatně stojící objekt s jedním podzemním podlažím a třemi nadzemními podlažími a podkrovím s valbovou střechou o celkové výměře podlahové plochy cca 1650 m2. V roce 1988 a následně zde byla provedena komplexní výměna konstrukcí dlouhodobé životnosti zahrnující přístavbu a nástavbu objektu včetně instalací. Výměna oken provedena v roce 2011. 

Soukromý investor zamýšlel proměnit budovu bývalé školy na více než tři desítky startovacích bytů. S výstavbou startovacích bytů souhlasil i jihlavský stavební úřad.

V odvolacím řízení bylo přezkoumáno napadené závazné stanovisko, vydané k předmětné stavbě příslušným orgánem územního plánování, tj. Magistrátem města Jihlavy, stavebním úřadem, oddělením úřadu územního plánování.

Nadřízený dotčený orgán, tj. Krajský úřad Kraje Vysočina, odbor územního plánování a stavebního řádu, oddělení územního plánování výrok tohoto závazného stanoviska změnil závazným stanoviskem ze dne 9.9.2020, a to tak, že „záměr je nepřípustný“.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů