VÍME PRVNÍ: Opozice chce odvolat členy Rady města Jihlavy. Ale koho?

ANO

AKTUALIZOVÁNO Hnutí ANO předložilo návrh na odvolání členů Rady města Jihlavy. U návrhu chybí konkrétní jména, která budou doplněna až na jednání zastupitelstva města v pondělí 14.12.2015. „Necháváme prostor pro sebereflexi radních, zda chtějí být nadále radními,“uvedl předkladatel návrhu zastupitel Radek Popelka (ANO). Návrh opozice už projednala i prosincová Rada města Jihlavy a schválila jeho zařazení do programu jednání zastupitelstva.

„Trošku to vidím jako začátek předvolební kampaně do krajských voleb,“ uvedl radní Martin Hyský (ČSSD). K návrhu na odvolání členů Rady města neměl radní Hyský bližší informace, prosincového jednání městské Rady se Hyský neúčastnil z důvodu služební cesty.

Hnutí ANO: jméno předem nesdělíme!

Opoziční lídr Radek Popelka nechtěl sdělit konkrétní jméno. Návrh je předložený v množném čísle, půjde tedy o více než jednoho člena. „Tipovat můžete, ale jednotlivé tipy nebudeme komentovat,“ vzkázal zastupitel Popelka.  Může tak jít o další krok při překreslování koalice na jihlavské radnici (více zde) a reakci na aktivity Miroslava Tomance (více zde).  „Příští rok už možná bude jiné složení opozice na jihlavské radnici,“ naznačil Popelka.

Prognózu Občasníku, koho by se mohl týkat návrh opozice na odvolání z Rady města najdete zde.

Kdo bude odvolán z Rady města Jihlavy? Tipujte v anketě Občasníku na sociální síti!

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů