Starosta Slabý: Jednání s Kolářem budou pokračovat

Město Jemnice bude pokračovat v jednáních s podnikatelem Josefem Kolářem o jeho záměru výstavby zemědělských farem. „Jednání budou pokračovat, k podrobnostem bych se nechtěl vyjadřovat,“ uvedl starosta Jemnice Miloň Slabý.

Podle starosty Slabého nepřijali radní města žádné usnesení k pomluvám aktivistů na adresu radního Reegena: Reegen koupil před lety nemovitost od zemědělce Koláře na Vranovské přehradě, aktivisté se snaží dát prodeji nemovitosti politický podtext a naznačují možnou podjatost Reegena v rozhodování o změnách územního plánu na žádost zemědělce Koláře.

Ještě do Vánoc by se měla v Jemnici uskutečnit avizovaná oficiální anketa mezi občany. Prostor pro vyjádření názoru veřejnosti v sliboval starosta Slabý občanům v místním referendu v termínu podzimních voleb. Během podzimu se ze slibu referenda stal slib pouhé ankety, která není pro místní politiky nijak závažná.

Bleskovou anketu mezi občany města zorganizoval spolek Mladí ze spolku Mladí za rozvoj Jemnice. Výsledky ankety zatím nebyly veřejně prezentovány.

Zemědělec Kolář zredukoval své podnikatelské záměry o padesát procent, když úplně zrušil jednu z lokalit. Podle informací Občasníku pokračuje politický tlak na Koláře s cílem ještě více omezit podnikatelský záměr. Cílem vyjednavačů města může být dosažení zrušení záměru revitalizace místního velkochovu.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů