VÍME PRVNÍ: Stavba jihovýchodního obchvatu Jihlavy má podezřele nízkou cenu

Kraj Vysočina vyhlásil vítězem veřejné zakázky na stavbu jihovýchodního obchvatu Jihlavy společnost Metrostav Infrastructure. Ve výběrovém řízení se objevily námitky námitky na postup výběrové komise, která měla vyzvat vybraného dodavatele Metrostav Infrastructure, a.s. nejen na vysvětlení jednotlivých položek, ale i ke zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny.

„K zakázce se nemohu v tuto chvíli vyjadřovat. Konstrukce ceny je obchodní tajemství,“ uvedl mluvčí koncernu Metrostav Vojtěch Kostiha.

Vedení kraje Vysočina přistoupilo k přijetí nápravného opatření: Kraj Vysočina zrušil výrok hodnotící komise, že nebude posuzovat žádnou nabídkovou cenu jako mimořádně nízkou ve vztahu k předmětu veřejné zakázky a nahradil jej výrokem, že nabídková cena vybraného dodavatele je mimořádně nízká ve vztahu k předmětu veřejné zakázky.

V polovině října poslal Kraj Vysočina jako zadavatel žádost vybranému dodavateli Metrostav Infrastructure, a.s. k písemnému zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny.

Během osmačtyřiceti hodin obdržel Kraj Vysočina od vybraného dodavatele písemné zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny. V tomto zdůvodnění vybraný dodavatel řádně potvrdil požadované skutečnosti dle Zákona o zadávání veřejných zakázek.

Na základě výše uvedených skutečností považuje Kraj Vysočina požadavek na zdůvodnění mimořádně nízké nabídkové ceny za splněný.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů