Zmírnění COVID-19 opatření na Jihlavsku snad třetí červencový týden

Státní i městští úředníci bedlivě sledují dopad mimořádných opatření na epidemilogickou situaci na Jihlavsku. Situace ve Větrném Jeníkově se radikálně zlepšuje, mimořádná opatření v obci by mohla brzy skončit.

Pokud se situace pronikavě nezhorší ani v dalších částech Jihlavska mohou úředníci začít uvažovat o zmírnění protiepidemiologických opatření.

O úplném zrušení asi nemůže být řeč, možná se Jihlavsko vrátí na úroveň opatření ostatních regionů Vysočiny.

Stambera.cz

Po vyhlášení opětovné povinnosti nosit roušky se zvedla vlna nevole obyvatelstva z nového nařízení: například provozovatelé kulturních a společenských akcí musí vyžadovat od návštěvníků nasazené roušky.

Chcete se na společenské akci jako například na pouťové zábavě líbat s někým blízkým? Zatím to jde těžko. Jen s nasazenou rouškou, nebo musíte kontrolní úředníky přesvědčit, že jste budoucí rodina. Pak by se snad líbat šlo, ale není to jisté.

Z „léta v rouškách“ jsou nešťastní všichni milovníci kultury a léta zvlášť. Doba je těžká a pořádat kulturní akce je díky mimořádným opatřením stále těžší. Primátorka Jihlavy už žádá obyvatele o pokoru před Bohem (více zde).

Čas běží a všichni vyhlíží klidnější časy. Podle informací Občasníku začnou úřední jednání v třetím červencovém týdnu. Nepůjde ovšem o okamžité zrušení všech život běžného občana znepříjemňujících opatření, ale spíše o postupné uvolňování. S napjatým očekáváním, co uvolňování způsobí.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů