VÍME PRVNÍ: Autobusový tendr na Žďársku už šetří antimonopolní úřad

Proces hodnocení zakázek na desetiletou dopravní obslužnost Žďárska sotva začal a už si jedna z dopravních společností stěžuje u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Správní řízení antimonopolního úřadu může zkomplikovat a především značně zpomalit výběr nejlepší nabídky.

„Mohu potvrdit podání podnětu, do jeho prošetření se nebudeme k celé záležitosti vyjadřovat,“ uvedl mluvčí společnosti Arriva City Jan Holub.

„Úřad obdržel návrh společnosti ARRIVA CITY, s. r. o., na prošetření veřejné zakázky Kraje Vysočina na „Zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou na území Kraje Vysočina od roku 2024 – oblast č. 2″ dne 24. 7. 2023 a zahájil správní řízení,“ sdělila mluvčí antimonopolního úřadu Milena Marešová.

Na Žďársku předložila podle informací Občasníku nejlepší nabídku „domácí“ společnost Zdar Žďár nad Sázavou, druhá v neoficiálním pořadí je nabídka jihlavské společnosti Icom transport. Cenové nabídky dopravních společností Žďársku a Novoměstsku jsou pro Kraj Vysočina velmi výhodné možná až podezřele nízké, asi o pětikorunu na kilometr nižší než jsou dnešní ceny. Může to být ale způsobeno neobvykle dlouhou, desetiletou dobou kontraktu, která umožňuje dopravcům nabídnout nízké ceny.

„Veřejná zakázka v oblasti 1 a 2 je nyní předmětem hodnocení a do ukončení hodnocení se zdržujeme jakkoliv komentovat jednotlivé nabídky,“ uvedl vedoucí odboru silničního hospodářství Pavel Bartoš.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů