VÍME PRVNÍ: Suchá u Stonařova kývla na výstavbu větrných elektráren

Obec Suchá u Stonařova na Jihlavsku odsouhlasila využití katastru obce pro výstavbu větrných elektráren. Smlouva s investorem už je vložena v katastru nemovitostí.

Větrné elektrárny v Suché budou vzdáleny jen necelých pět kilometrů od větrných elektráren v Pavlově.

„Mohu potvrdit, že jsme podepsali smlouvu s investorem. Větrné elektrárny budou ze Suché směrem na Třešť, až za horizontem,“ informoval starosta Suché u Stonařova Tomáš Caha.

Mezi Suchou a možnou lokalitou větrných elektráren bude ještě přeložka mezinárodní komunikace I/38 Jihlava Znojmo.

Podle starosty Cahy dosud není přesně stanoven ani počet stožárů větrných elektráren, což teprve stanoví další úřední studie.

Na větrné mapě Česka patří mezi ty potenciálně nejzajímavější oblasti i Kraj Vysočina. Na jeho území se v současnosti nachází 3 lokality s větrnými elektrárnami – Pavlov na Jihlavsku, Věžnice a Kámen. Energetická situace v posledních dvou letech výrazně zvýšila zájem investorů, ať už z řad soukromých firem nebo i samospráv o další možné instalace těchto obnovitelných zdrojů energie.

I současné kroky vlády v oblasti podpory komunitní energetiky otevírají další nové příležitosti pro masivnější využití alternativních zdrojů.

“ Vím, že několik obcí na Vysočině jedná s investory o možnostech výstavby větrných elektráren. Krajský úřad Kraje Vysočina se bude vyjadřovat k jednotlivým záměrům v rámci konzultací. Podle konkrétních záměrů bude proces dal pokračovat dle dosud platné legislativy a platných zásad územního rozvoje Kraje Vysočina,“ sdělil Občasníku hejtman Vysočiny Vítězslav Schrek (ODS),

O podobném záměru by měla jednat i sousední obec Stonařov, kde projednávání záměru proběhne v polovině února.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů