VÍME PRVNÍ: Větrný Jeníkov vstupuje do větrné energetiky s kapitálem z Kypru

Městys Větrný Jeníkov se bude podílet na výstavbě větrných elektráren na katastru obce. V nově vzniklé firmě VTE Větrný Jeníkov bude mít desetiprocentní podíl. Místostarosta městyse Větrný Jeníkov Pavel Koníř odmítl sdělit výši celkové investice.

Společníkem městyse Větrný Jeníkov v nově založenéfirmě je firma TCN energie se sídlem v Poděbradech a jejím jediným společníkem TIMOS LIX ENERGY INVESTMENT LIMITED.

Poslední veřejně dostupný údaj o podnikání firmy TCN energie je z roku 2010 a jde o prohlášení jednatele společnosti Zdeňka Čadka k právním úkonům. O ekonomických výsledcích nejsou k dispozici žádné informace. Firma TCN energie má základní kapitál dvě stě jedna českých korun. O firmě z Kypru TIMOS LIX ENERGY INVESTMENT LIMITED nejsou k dispozici žádné bližši informace.

Kypr je pro zahraniční firmy zajímavým daňovým rájem, základní kapitál je možné denominovat po dohodě i v jiných měnách. Výše paušálních poplatků je stanovena v závislosti na výši základního kapitálu.

U zahraničních společností jsou zdaněny pouze příjmy dosažené na Kypru, jinak je daň z příjmů jednou z nejnižších ze všech zemí Evropské unie a její výše je stejná pro domácí i zahraniční soukromé společnosti (po zvýšení v březnu 2013) – 12,5 %. Od daně jsou osvobozeny dividendy, zisk z prodeje cenných papírů a obchodních podílů, zisky stálých provozoven v zahraničí a úroky, které nevznikly běžnou činností společnosti.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů