VÍME PRVNÍ: Vysočinu osobně navštívil generální konzul Ruské federace

V diplomatických stycích pomáhají prosazovat obchodní zájmy generální konzuláty. Podle informací serveru Občasník navštívil sídlo Kraje Vysočina generální konzul Ruské federace Alexandr Alexandrovič Kalačev.

K návštěvě generálního konzula Kalačeva zatím neuvedl Kraj Vysočina žádné bližší informace. Není tak zcela jasné, co návštěva ruského diplomata přinesla v oblasti zahraničních styků.

Diplomat Kalačev mohl s vedením Kraje Vysočina vést rozhovory o obchodních zájmech ruské firmy Rosatom při dostavbě elektrárny Dukovany, případně mohlo vedení Kraje Vysočina vést rozhovory o dodávkách ruské vakcíny Sputnik V pro Vysočinu a Českou republiku.

Několik na sobě nezávislých zdrojů návštěvu ruského generálního konzula Alexandra Alexandroviče Kalačeva v sídle Kraje Vysočina potvrdili pouze s tím, „že tu byl“.

Zatím není jasné, proč Kraj Vysočina neinformoval veřejnost o vztazích a jednáních s diplomaty cizího státu v sídle Kraje Vysočina.

„Nově jmenovaný ruský generální konzul požádal o možnost se představit a jediné téma, které ho v rámci návštěvy Vysočiny zajímalo byl cestovní ruch,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů