Vodárenské losovačky jdou na ÚHOS z podnětu Jihlavy

Statutární město Jihlava zaslalo Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pětistránkový podnět k přezkoumání postupu Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko při velkých investičních akcích na Jihlavsku.

„Jedná se o běžnou žádost o zaslání dokumentace v souvislosti s prošetřováním podnětu. Správní řízení zahájeno není,“ uvedl mluvčí ÚHOSu Martin Švanda.

Podle informací Občasníku jde o stavbu čističky a kanalizace v Dolní Cerekvi, dále pak o modernizaci čističky v Dušejově a jako třetí bod  úředního oznámení je kanalizace s čističkou ve Velkém Beranově.

Ve všech případech šlo o takzvané „losovačky“: Šlo o užší (omezené) zadávací řízení, při kterém omezení počtu zájemců splňujících kvalifikaci mělo být dle zadání zadavatele provedeno náhodným výběrem (losem).

Je obecně známo, že tzv. náhodné výběry losem probíhaly netransparentním způsobem, tato skutečnost vedla zákonodárce k vyloučení losování jako způsobu omezení počtu zájemců při novelizaci zákonem č. 55/2012 Sb.

Město Jihlava vyslovilo pochybnost, zda losování při omezení počtu zájemců splňujících kvalifikaci proběhlo transparentním způsobem. Pod elektronickým dokumentem pro ÚOHS je podepsán tajemník jihlavské radnice Lubomír Dohnal.

Do konce září očekává město Jihlava vyrozumění od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, zda Úřad řízení zahájil, nebo neshledal důvody k zahájení řízení z moci úřední.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů