Vodárenské vyjednávání o Srázné ulici: zachrání Jihlava evropskou dotaci?

fbNad jihlavským magistrátem se vznáší hrozba vrácení vodárenské dotace v projektu na rekonstrukci vodárenských stok ve Srázné ulici. Součástí investičních dohod mezi městem Jihlavou a Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko je i dohoda o budoucím provozovateli – Vodárenské a.s. Jen díky uzavření této úmluvy se mohla rozběhnout investiční akce ve Srázné ulici. Stará kanalizace a vodovod SVAKu byla vyměněna za novou kanalizaci a vodovod Jihlavy.

Náklady na revitalizaci Srázné ulice jsou asi 36 mil. korun, z výběrového řízení se dodavatelem stala firma Strabag a.s. . Městu se na akci podařilo získat dotaci z ROP Jihovýchod, která pokryje 85% uznatelných výdajů.

„Kolaudace by měla být do konce listopadu,“ uvedla mluvčí ROPu Jihovýchod Kateřina Dobešová.

Základem revitalizace Srázné je rekonstrukce vodovodu a kanalizace, což následně umožní položit nové povrchy silnic a chodníků.  Podle výsledku kamerových zkoušek vykazovala kanalizace v několika metrové hloubce pod chodníkem Srázné ulici zásadní vady v podobě netěsnosti. Část potrubí byla poškozena pravděpodobně zemním bagrem. Všechny tyto závady ale už byly údajně odstraněny.

Vrátí město dotaci ROPu?

Aby bylo možné čerpat zhruba čtyřmilionovou dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Jihovýchod, musí být také uzavřena dohoda dvou vlastníků (Jihlavy a SVAKu) o provozování kanalizace ve Srázné ulici. Podmínkou Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko je provozování vodovodu a kanalizace ve Srázné ulici přes Vodárenskou a.s. To by dostávalo ze hry o provozování městskou společnost Jihlavské vodovody a kanalizace.

Jihlava tak nemusí stihnout termín kolaudace vodovodu a kanalizace ve Srázné ulici. To by v konečném důsledku mohlo pro Jihlavu znamenat ztrátu asi čtyřmilionové dotace.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů