Vodárenského poradce VAK HB angažoval Magistrát z usnesení RM

Statutární město Jihlava si objednalo za téměř padesát tisíc korun odborný posudek u vodárenské firmy VAK HB. Stále není jasné, zda k angažování firmy VAK HB došlo rozhodnutím radních města nebo rozhodnutím úředníků Magistrátu. „Myslím, že teď je míč na straně rady města, která musí vysvětlit způsob výběru dané společnosti a zda její výběr prošel radou, či ji svévolně vybrala daná úřednice, nebo spíše její politický nadřízený pan Vymazal,“ uvedl předseda jihlavské místní organizace TOP09 Kryštof Kothbauer.

„Pokyn vychází z usnesení Rady města Jihlavy 648/-RM z 18.6. Provedení je formulováno Magistrátu města Jihlavy,“ sdělil mluvčí Magistrátu města Jihlavy Radek Tulis.

———————————————–

Celý text usnesení Rady města Jihlavy 648/-RM z 18.6.

(Rada města Jihlavy) ukládá Magistrátu města Jihlavy, předložit návrh řešení k následujícím bodům:

–       celková koncepce provozování vodohospodářského majetku na území města Jihlavy, a to především s ohledem na společnost JVAK

–       způsob provozování vodohospodářského majetku města do konce roku 2015 pokud SVAK tento majetek nevydá městu

–       způsob provozování vodohospodářského majetku města do konce roku 2015 pokud SVAK tento majetek vydá městu

–       způsob a rozsah využívání služeb společnosti JVAK v roce 2016 pokud nebude tento majetek městu vydán

———————————————

Zatím není jasný motiv angažování vodárenské firmy z Havlíčkova Brodu, která se netají obchodními zájmy o jihlavské vodárenství a možnosti budoucí spolupráce s městem Jihlavou. Na nové koncepci fungování městské společnosti JVAK se tak přímo podílí firma, která usiluje o obchodní spolupráci s městskou firmou JVAK. Za odbornou analýzu dostane havlíčkobrodská firma i zaplaceno z městské kasy.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů