Začíná cenová optimalizace výstavby Horácké multifunkční arény

Po vydání územního rozhodnutí pro výstavbu Horácké multifunkční arény začíná doba usilovného počítání při sestavování finančního rozpočtu celé stavby. Finanční rozpočet město Jihlava potřebuje pro žádost o krajskou a státní dotaci. Krajská dotace již byla přislíbena minulým krajským zastupitelstvem Vysočiny v přiměřené výši bez uvedení konkrétní částky.

Nyní začne město Jihlava vytvářet finanční rozpočet celé akce, jako podklad pro žádost o dotace.

„Budeme podrobně procházet jednotlivé položky a budeme diskutovat, co chceme realizovat, co ne, případně v jakém rozsahu a kvalitě,“ uvedl manažer výstavby arény David Beke.

Podle Bekeho půjde o určitou cenovou optimalizaci tak, aby její cena odpovídala financím, na které je schopné město Jihlava dosáhnout.

„Víme, že od státu můžeme dostat maximálně 300 milionů korun z dotačního programu Národní sportovní agentury, město je schopno dát 600 milionů a Kraj Vysočina nám přislíbil přiměřenou podporu,“ naznačil radní David Beke.

Položkový rozpočet stavby zatím město Jihlava nemůže zveřejnit z důvodu dodržení požadavků ve smyslu Zákona o veřejných zakázkách.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů