Žďár nad Sázavou utajuje výši odměn ředitelům škol za pomoc dětem uprchlíků

Radní města Žďár nad Sázavou schválili mimořádné odměny trojici místních ředitelů škol v souvislosti s přijímáním ukrajinských dětí a žáků ke vzdělávání.

Mimořádné odměny dostala ředitelka Základní školy Žďár nad Sázavou, Komenského 6, ředitel Základní školy Žďár nad Sázavou, Palachova 2189/35 a ředitelka Mateřské školy Žďár nad Sázavou.

¨“Konkrétní výše odměny je údaj osobní povahy,“ stroze odmítla bližší objasnění odměn mluvčí města Blanka Sobolová.

Dotazy Občasníku ponechala mluvčí Žďáru nad Sázavou bez bližšího vysvětlení.

Volně dostupné informace přitom neobsahují ani souhrnnou částku vyplacenou místním ředitelům jako mimořádnou odměnu ani bližší odůvodnění. V materiálech pro radní města je utajeno i jméno osoby, která předložila návrh radním města.

AKTUALIZOVÁNO: Až hrozba vystavení Informačního příkazu vystaveného Okresním soudem Žďár nad Sázavou donutila Městský úřad ve Žďáru nad Sázavou k poskytnutí informace o výši mimořádných odměn s přijímáním ukrajinských dětí a žáků ke vzdělávání. “ Celková výše vyplacených mimořádných odměn byla šedesát tisíc korun,“ sdělil vedoucí odboru školství žďárské radnice Petr Sedlák. Sedlák sdělil, že byl anonymní osobou, která předložila návrh na mimořádnou odměnu radním města.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů