Žhář řádil ve Velkém Meziříčí: shořelo třináct popelnic za dvě hodiny

Hasiči ve Velkém Meziříčí měli v sobotu nad ránem plné ruce práce s požáry kontejnerů na odpad. V průběhu necelých dvou hodin jich vzplálo hned třináct a další byly požárem poškozeny. Předběžně byla celková majetková škoda vyčíslena na částku 130 tisíc korun. Vyšetřování příčiny vzniku požárů nadále pokračuje. Vyšetřovatelé se však kloní k verzi, že požáry jsou dílem žháře.

K prvnímu případu vyjížděli hasiči v 03,15 hod na ulici Příkopy. V době příjezdu hasičů byly tři kontejnery v plamenech. Další kontejner stihl požár poškodit. Majetková škoda byla stanovena na 30 tisíc korun.

Jen co se hasiči stihli vrátit z požáru zpět na základnu, tak byl na linku tísňového volání 112 hlášen další požár kontejnerů a v 04,29 hod velkomeziříčští profesionální hasiči zamířili do  Mostiště. Požár pěti velkých kontejnerů za sebou zanechal rovněž škodu 50 tisíc korun.

Zatímco v Mostišti zásah stále probíhal, přijala operátorka tísňové linky další oznámení o požáru kontejnerů, tentokrát z ulice Zahradní. Na místo zamířili v 04,38 hod jak profesionální, tak také dobrovolní hasiči. Těm se podařilo požár čtyř kontejnerů velmi rychle uhasit. Škoda se vyšplhala na 30 tisíc korun.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů