„Žijeme Jihlavou“ nasazuje do voleb top manažera sociální politiky

Hned za lídrem a náměstkem primátorky Vítem Zemanem nastupuje do jihlavské místní politiky nové jméno: Jakub Líčka. Líčků s dlouhým „í“ je pouze šestnáct v České republice, Ličků s krátkým „i“ jsou zhruba dvě stovky.

Může jít o obrázek 1 osobě a venkovnímu

Líčkův profesní životopis naznačuje, že jde o zkušeného manažera. Už téměř deset let řídí Líčka padesát zaměstnanců sekretariátu Charity Česká republika, jako generální sekretář české Charity zastupuje organizaci v mezinárodních organizacích Caritas Europe a Caritas Internacionalis.

V Charitě ČR má Líčka zodpovědnost zodpovědnost za efektivní rozvoj organizace (PR, fundraising, odborné agendy, humanitární oddělení a další), strategické plánování, koordinace projektů, jednání s partnery).

Nabídku na pracovní pozici sekretáře Charity Česká republika poslal Líčka z univerzity v africké Ghaně, kam se dostal na studia po absolvování magisterského programu politologie na východočeské univerzitě v Hradci Králové.

Už během studií pracoval Líčka jako odborný referent oddělení vládní a parlamentní agendy Ministerstva spravedlnosti. Byl parlamentním zpravodajem, měl na starosti přípravu podkladů pro jednání ministra na vládě a v Parlamentu ČR.

Jakub Líčka je držitelem ocenění „Laudi Memorabilis“ uděleného v březnu 2016 za osobní přínos a rozvoj Vojenského fondu solidarity.

Do místní politiky krajské metropole Vysočiny přichází Líčka jako dvojka kandidátky „Žijeme Jihlavou“, hned za lídrem Vítem Zemanem. Líčka je stejně jako Zeman členem TOP09, představil volební program s názvem „Známe cestu“.

“ Jakub Líčka je pro mne komplexní osobnost připravená vstoupit do lokální politiky. Má přesně ty kvality, které od politika na druhém místě kandidátky očekávám. Vysokou odbornost v tématu které profesně vede a silný manažerský přesah. Navíc zkušenosti zastupitele. Je skvělé ho mit v týmu,“ řekl o Líčkovi lídr kandidátky Vít Zeman.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů