Zpracování nového územního plánu Jihlavy se komplikuje a prodražuje

Náklady Statutárního města Jihlavy na vypracování nového územního plánu rostou astronomickým tempem. Místo původně plánovaných sto sedmdesáti tisících korun jako ceny nového územního plánu se dnes mluví zhruba o dvojnásobku této částky.

fb

Zřejmě bude muset být veřejný plán i znovu veřejně projednán. To může znamenat další časové zdržení, přitom nový územní plán mělo zastupitelstvo projednávat podle původních plánů v polovině roku 2014. Pak ale začalo vznikat zpoždění.  Současný územní plán bude platit až do konce letošního roku.

Původní časový harmonogram zrodu nového územního plánu byl zhruba následující:

Opakované veřejné projednání – jaro 2015.

Vyhodnocení projednání – duben 2015 až květen 2015.

Schválení nového územního plánu je v kompetenci zastupitelstva města – předpoklad červen 2015.

Nyní se ukazuje, že zhruba v době Vánoc 2015 nebo těsně po Novém roce bude nové veřejné projednání územního plánu Jihlavy.

Současný územní plán byl koncipován pro návrhové období do roku 2010 a tomu odpovídají i bilance a návrhové parametry. Kapacita všech rozvojových ploch se dnes pro potřeby krajského města jeví jako nedostačující. Některým plochám (např. bývalý vojenský prostor nebo nevyužité zemědělské areály, tzv. brownfieldy) je potřeba stanovit nové regulační podmínky.

Pojetí současného územního plánu je od požadavků nového stavebního zákona dost odlišné a vzhledem k zásahům do celkové koncepce města město přistoupilo k pořízení nového územního plánu.

 

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů