Bitva o milicionářskou minulost náměstka hejtmana Pavlíka (ANO) začne na konci října

Okresní soud v Jihlavě stanovil termín projednání žaloby vysočinského lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka na svou minulost. Jde o první spor tohoto typu v historii České republiky. Neexistují podobná soudní rozhodnutí. Jen soudní výroky o nevědomé spolupráci se Státní bezpečností.

Když lídr hnutí ANO Josef Pavlík zatajil voličům své členství v Komunistické straně Československa (KSČ), publikoval sever Občasník dokumenty o vstupu Pavlíka do Lidových milicí. I číslo členské legitimace v KSČ.

 

Lidové milice byly ozbrojenou složkou KSČ, jejími členy se stávali pouze spolehliví členové strany. Po dvouletém členství byl Josef Pavlík v Lidových milicích povýšen. To už se psal rok 1989.

Krajská koalice na Vysočině stojí a padá na úspěchu soudní žaloby lídra hnutí ANO Josefa Pavlíka. Občanští demokraté podmínili vstup a setrvání v koalici právě podáním soudní žaloby.

Lídr hnutí ANO Josef Pavlík může dosáhnout soudního výroku o svém „nevědomém“ členství v Lidových milicích. Historické dokumenty budou existovat i nadále.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna