Chyba šoférů velkých aut: Nesjízdnou dálnici objíždí Vysočinou podle GPS navigace

Když Vysočinu postine sněhová kalamita, stanou se silnici během pár hodin nesjízdnými. Nesjízdnou dálnici šoféři opustí nejbližším sjezdem obvykle po varování z dopravního zpravodajství. Ke slovu se obvykle dostane GPS navigace, podle které pak řidiči pokračují je svému cíli.  Plně naložené nákladní auto má ve sněhové kalamitě na úzkých silnicích Vysočiny jen minimální šanci na další jízdu po silnicích nižší třídy.

fb

Silnice nižší třídy na Vysočině jsou před každým stoupáním plné kamionů, které nemohou vyjet stoupáním na vrchol kopce. Pro šoféry osobních aut nastává zkouška řidičských nervů při objíždění kamionů, které vytvoří překážku silničního provozu často na nepřehledném místě.

Když je na Vysočině nesjízdná dálnice, pak silnice nižších tříd jsou sjízdné obvykle jen pro řidiče osobních aut a to ještě s maximální opatrností. GPS navigace sice ukáže cestu k cíli, obvykle ale nemá aktuální informace o místních podmínkách sjízdnosti místních komunikací.

Místní šoféři pak na vesnických silnicích často nevěří svým očím, když vidí plně naložený kamion s cizí poznávací značkou, jak hledá cestu k hlavnímu městu.

GPS navigace je dobrý přítel při hledání cesty v neznámých končinách, ale zlý pán pro řešení dopravních komplikací. Navigace ukazuje cesty skrz neznámou krajinu v ideálních povětrnostních podmínkách.

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna