(DOKUMENT) Dopis architekta pro V. Meziříčí: Zřekněte se laického názoru!

Vážená paní zastupitelko, vážený pane zastupiteli,

Vaše konání ohledně architektonické soutěže o podobu náměstí Velkého Meziříčí a s ní souvisejícího jednání o podpisu smlouvy o další spolupráci je velmi nezodpovědné. Jsem udiven tím, jak si nevážíte práce svých kolegů a odborníků a nevybíravě ji shazujete.

Narážím na společný dopis některých zastupitelů starostovi města se žádostí o nepotvrzení smlouvy o další spolupráci, také s Vaším podpisem. Žádost je podložena odůvodněním: „nevhodný experiment“, „nejsou vyřešeny všechny podmínky zadání“, „z hlediska dopravy je zcela nevhodný a v navržené podobě nerealizovatelný“.

Žádám Vás, zřekněte se svého laického názoru, když rozhodujete o budoucnosti města. Jste ve funkci zastupitele města, tedy politika, který na základě předložených informací a svého profesionálního úsudku činí rozhodnutí. Bez účasti na konkrétním procesu, kterým porota v širším a mezioborovém kontextu prochází a diskutuje nad návrhy a vybírá vítěze, by ani sebelepší dopravní inženýr nebo architekt nemohl o výsledné vhodnosti nabízeného řešení zodpovědně rozhodnout. Argumenty uvedené v dopise starostovi nejsou argumenty a nepřesvědčují mne o Vaší znalosti daného problému.

Pro Vás bylo možné ovlivnit podobu náměstí v momentě, kdy vedení města rozhodovalo o vypsání a podobě architektonické soutěže a složení její poroty. Již samo rozhodnutí o architektonické soutěži bylo dobré rozhodnutí a jako výsledek práce města ho kvituji. Soutěž byla dobře zorganizována, v porotě byli solidní odborníci a přinesla jasné výsledky. Zde ale Vaše rozhodování ohledně koncepce náměstí končí.

Žádám Vás: vypněte hruď, odhoďte Vaši osobní nespokojenost a podpořte výsledek Vaší společné práce s kolegy, porotci a architekty! V červnu na řádném zasedání zastupitelstva, kde bude toto téma na bodu programu, bude dost prostoru na vznesení Vašich připomínek a také na ně obdržíte reakci. Pevně věřím, že pokud budou Vaše připomínky konstruktivní, pak k nim i ostatní zastupitelé, starosta a architekti v průběhu další práce přihlédnou a výsledkem bude řešení, kterého si budou vážit všichni zúčastnění.

S pozdravem Tomáš Feistner, architekt, Praha

Žádné odpovědi

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna