(FOTO) Výlety s Občasníkem: Lokomotivní depo Telč ukrývá expozici historie místní dráhy Kostelec-Slavonice

Telč je přitažlivá nejenom překrásným zámkem s památkovou ochranou UNESCO, ale historií místní dráhy Kostelec-Telč-Dačice-Slavonice-Schwartzenau . 

Muzejní expozice je budově lokomotivního depa Telč, u výjezdu z vlakového nádraží směrem na Slavonice. Budova lokomotivního depa Telč stále slouží běžnému provozu, proto se příchod přes kolejiště nedoporučuje, je přímo zakázán.

Nejvhodnějším přístupem je příchod od železniční stanice Telč po silnici podél kolejí směrem na Radkov, za železničním podjezdem pak vlevo směrem k budově depa.

Expozice depa je veřejnosti přístupná od 15. června do 15. září v pátek 13 – 16 hodin, v sobotu a v neděli 9 – 12 a 13 – 16 hodin. V období festivalu Prázdniny v Telči je otevřeno i každý pracovní den 13 – 16 hodin. Pro větší skupiny je možno předem domluvit návštěvu i mimo otevírací dobu. Vstupné – zdarma. Muzejní expozici provozuje Město Telč ve spolupráci s Společností telčské místní dráhy (o.s.).

Muzejní expozice jsou dvě – vnější a vnitřní. Vnější je umístěna v „dřevěné hale“ a je provozována hlavně v létě, hlavní sezóně muzea. Vnitřní expozice jsou také dvě. První je přístupná v hale lokomotivní remízy a pronajaté koleji stojí dva exponáty. Druhá-hlavní část vnitřní expozice se nachází – po schodech do prvního patra. Všechny expozice jsou přístupné za přítomnosti průvodce a tudíž s komentovaným výkladem.

Atmosféru jízdy parních vlaků můžete vidět přímo zde.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna