(FOTO) Vysočinská policie kupuje speciální batoh pro odstřelovače. Říká se mu „cesta do války“

Vysočinská policie se podle informací Občasníku rozhodla posílit vybavení policejních odstřelovačů o speciální batoh Eberstock na „cestu do války“. Přezdívku „cesta do války“ dostal od příznivců loveckého a outdoorového stylu života pro špičkové vybavení k pobytu v přírodě  Hravě se do něj vejde lovecká nebo odstřelovačská puška i samopal spolu s další výstrojí nutnou pro splnění úkolu a pobyt v přírodě. Batoh je navržen tak, aby umožnil snadný a rychlý přístup ke zbrani při vytahování z pouzdra na zádech. Odstřelovačský batoh je vybaven dvěma polstrovanými ramenními popruhy. V ideálním provedení je součástí balení i opasek, který usnadňuje stabilizaci při vytažení střelné zbraně.

Cenově vyjde v České republice jeden kus na necelých dvacet tisíc korun. Tvůrcem batohu je bývalý americký biatlonista Glen Eberle, účastník olympijských her v Sarajevu. Batoh Eberlestock je speciálně navržen pro práci elitních ostřelovačů a dalších, kteří musí nosit více druhů zbraní a výstroje na zádech.

Právě unikátním systémem nošení zbraně v suchém pouzdru spolu s výstrojí dělá z batohu Eberstock velmi oblíbenou a žádanou výstroj odstřelovačů a armádních průzkumníků. Používá se především při dlouhých pěších pochodech, kdy voják musí veškerou výstroj nést na zádech.

Přesný způsob využití speciálního batohu pro odstřelovače u policie v kraji Vysočina doplníme až se k němu policie vyjádří.

 

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna