(FOTO)Budování kultu osobnosti: Necid neprošel testem poctivosti politiků, chce zpět na radnici!

Bývalý velkomeziříčský starosta Radovan Necid neprošel testem poctivosti politiků při vyplňování majetkového přiznání. Chyběly v něm milionové příjmy za převod obchodního podílu v místní firmě, přitom firma vše řádně oznámila a doložila ve zveřejněné účetní uzávěrce. Informaci zveřejnil jako první server Občasník (více zde).

Majetková přiznání politiků slouží k tomu, aby lidé, kteří rozhodují o veřejných penězích, nemohli ve svých funkcích nepozorovaně a nevysvětlitelně zbohatnout.

Lídr velkomeziříčské ODS Radovan Necid neprošel tímto jednoduchým testem poctivosti, navíc svého stranického zástupce Petrose Martakidise dosadil do redakce městského zpravodaje jako pomocného redaktora. Martakidis tak informuje čtenáře městského zpravodaje o politickém životě ve městě i činnosti Necidových konkurentů ve volbách. Podobné situaci se říká: Střet zájmů.

Uskupení To pravé Meziříčí přišlo o trojici zastupitelů, kteří se odmítli podílet na budování kultu osobnosti. Radovan Necid také přišel o post místopředsedy vysočinské ODS. Budování kultu osobnosti Radovana Necida i nadále pokračuje.

Uskupení To pravé Meziříčí prohlásilo Radovana Necida čestným člověkem, postavili se za něj například filmová kaskadérka Michaela Dvorská, lékaři Petr Juda a Libor Beneš, majitelka hotelu U Bílého koníčka Blanka Přibylová a fotograf Jiří Michlíček, ale navíc například architekt Petr Velička, obchodník Ivo Šulc, přední český mayolog Jan Koten, skvělý muzikant Josef Vaňhara, exředitelka základní školy Dagmar Suchá, trenér SKI klubu Ivo Doležal, sportovci Ondřej Žaba a Eduard Heřmánek, umělecký truhlář a restaurátor Josef Filip a celá řada dalších aktivních lidí z veřejného života Velkého Meziříčí.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna