Hokejová beseda o budoucnosti DUKLY

Beseda fanoušků DUKLY JIHLAVA s vedením města se nesla v duchu vyjádření podpory politiků i fanoušků v osobu jednatele Bedřicha Ščerbana. Fanouškovská beseda se tak netýkala projednávaného občansko-právního sporu o platnost valné hromady mládeže Dukly. Řešila se budoucnost. Například podoba zimního stadionu a počtu míst na sezení a stání.

Budoucnost stadionu

„My si nikdy nesedneme!,“ požádal mluvčí Ultras o prostory pro skalní fanoušky na stání. Zhruba v místech, kde kotel dnes fandí při domácích utkáních Dukly. Po rekonstrukci by měl mít zimní stadion kapacitu 5200 diváků.

„Pokud budeme stavět stadion, máme dvě až tři sezóny bez domácích utkání Dukly,“ upozornil lídr opozice Radek Popelka (ANO). Stavbu nového stadionu by lídr Popelka zlevnil, rekonstrukce by šla provést i během sezóny.

„Koncepce nové haly na místo haly staré je špatně. Musí stát někde za městem, kde budou společné parkovací plochy třeba s nákupním centrem,“ naznačil opoziční lídr.

„Z nostalgie nebo historie se žít nedá. Nikdo si nevezme na triko provozování haly, když statik napsal do posudku to, co tam napsal. Máme v programu přestavbu na multifunkční halu,“ zmínil komunistický zastupitel Pavel Šlechtický.

Na malém zimáčku by v době rekonstrukce mohli hrát utkání mládežnické týmy, za „áčkem“ by příznivci klubu museli jezdit například do Pehlřimova. Rekonstrukce zimního stadionu je investicí na které panuje shoda koalice i opozice.

Hráčská budoucnost klubu je ve výchově

„Kdybychom každý rok vychovali jednoho hráče pro Extraligu ročně, tak při patnáctileté životnosti hráče bychom měli o budoucnost vystaráno,“ zmínil jednatel Ščerban. Současná situace nenabízí na Vysočině zvlášť lukrativní podmínky pro hráče. Pokud chce hrát  prvoligový hokej, může si vybrat z několika klubů na Vysočině.

Soudní spor mládeže: město podporuje jednatele

I když na besedě nebyly přímé dotazy na současný spor skupiny rodičů s vedením hokejové mládeže Dukly, z odpovědí politiků bylo možné číst podporu současnému jednateli Bedřichu Ščerbanovi. Ten v loňském roce opustil post jednatele mládeže a nadále hájí zájmy „dospělé“ Dukly Jihlava. „Svaz nás vnímal jako jeden oddíl, který měl v osobě jednatele jednu hlavu. To, co se stalo v klubu za poslední rok je značně kontraproduktivní. Rozbouralo to práci za posledních pět let,“ řekl příznivcům klubu jednatel Ščerban.

Dozorčí rada hokejového klubu zavázala 18.6.2014 jednatele Ščerbana, aby ve sporech s mládeží hájil zájmy klubu. Po poradě s právníky se jednatel Ščerban vzdal funkce jednatele u mládeže, výbor mládeže zvolil jednatelem Pavla Faltu.

„Dukla je jenom jedna. A pokud má fungovat musí fungovat jako jeden celek od přípravky po A-tým,“ zmínil náměstek primátora Jaroslav Vymazal (ODS). Rozdělení na dva subjekty je nutné z pohledu čerpání dotací. Jenom v této podobě by město podporovalo hokej.

Primátor Rudolf Chloupek označil loňské trestní oznámení jako naprosto nesmyslné. „Když tito pánové neuspěli, zkoušejí to jinudy,“ dodal primátor Chloupek. Na schůzku vedení města s „rebely“ v mládeži a vedení mládeže přišlo na radnici podle primátora města jen vedení mládeže.

Kondice a hospodaření

Fanoušky zajímala i současná kondice hospodaření klubu po loňském trestním oznámení. „Čísla o hospodaření se propadla o dva miliony a to je částka, která nás bolí,“ zmínil jednatel Ščerban. Klubu může vypadnout i příjem z loterií a hazardních sázek. Tři miliony. „Já se Vám omlouvám za bývalé členy ODS, kteří situaci vyprovokovali. To je zkrátka život a někdy musíme přeskakovat překážky,“ řekl fanouškům předseda jihlavské ODS Jaroslav Vymazal.

O aktuální sestavě: Jsou tu novináři

Jednatel Dukly Jihlava nechtěl blíže rozebírat starosti se sestavou s ohledem na přítomnost zástupců sedmé velmoci na besedě s fanoušky. V klubu je mnohem větší tlak na hráče i vzhledem ke slavné minulosti. Klub dnes řeší otázku gólmanů. „Jsou tu na besedě novináři, nechtěl bych to blíže komentovat,“ řekl jednatel Dukly Bedřich Ščerban. „Podívejte se, jak si všechno píše,“ zaznělo tlumeně z publika směrem k redaktorce MFDNES, která v minulosti pracovala současně pro hokejový klub i redakci MFDNES.

Catering

Fanoušky zajímala i kvalita občerstvení na zimním stadionu. „Grilovaná klobása je grilovaná klobása. Ohřívanou klobásu za padesátikorunu ať si nechá,“ zaznělo od fanoušků klubu.„Nekupujte ohřívanou klobásu, bude grilovaná,“ poradil lídr opozice Radek Popelka.

Primátor: budeme podporovat Duklu

V závěru besedy primátor Rudolf Chloupek vyjádřil podporu vedení města klubu i jednateli. „Bedřicha podporuju i jako člověka,“ řekl primátor Chloupek. Mezi fanoušky a politiky se na besedě zrodila shoda v podpoře klubu na cestě k extralize.

Co dál číst?

Redaktor MFDNES odsouzen za pomluvu

KOMENTÁŘ: Redaktoři MFDNES šli na tiskovku, fanoušci na besedu

Švindl kazí hokejovou budoucnost

Heineken v havlíčkobrodském hokeji? Jen divoký sen

3 komentáře
  1. Radek Popelka
    • Ondřej Šuhaj
  2. Radek.Popelka

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna