HOUSING FIRST: S bydlením pro bezdomovce Brno končí, Jihlava začíná

Brno nenaváže na projet minulé koalice nazvaný Rapid Re-housing, v němž dostalo byt padesát rodin s dětmi v nouzi. Prohlásila toprimátorka Brna Markéta Vaňková (ODS). Podle ní projekt skončil a rodiny, které se osvědčily, mohou v bytech zůstat. Podobný projekt pro další rodiny však Brno nechystá.

Koncepci podobného projektu schválili radní města Jihlavy po vzoru města Brna (více zde), podle informací Občasníku půjde až o dvanáct bytů (více zde). Pro udržení bydlení bezdomovců v Brně fungoval podpůrný fond (více zde), k dispozici je i zpráva o dluzích klientů projektu Housing first v Brně (více zde).

S pilotním projektem Rapid Re-housing přišlo v minulé koalici hnutí Žít Brno. Podle bývalého náměstka primátora Matěje Hollana z Žít Brno je skutečnost, že se město rozhodlo v projektu nepokračovat, smutná.

„Ministerstvo práce a sociálních věcí dokonce vypsalo na základě našeho projektu výzvu na ukončování bezdomovectví, zapojily se do ní desítky měst,“ konstatoval Hollan.

Naráží tak i na obdobný projekt Housing First, který byl součástí širšího akčního plánu, který měl do osmi let vymýtit v Brně bezdomovectví. 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna