Kandidáti na nového tajemníka Magistrátu: Zámek, Jaroš, Ňachaj a Vystrčil

lístek volbyČtyři zájemci se přihlásili do výběrového řízení na funkci tajemníka jihlavské radnice. Podle informací Občasníku jde vesměs o současné nebo býválé úředníky.

Přihlášky do výběrového řízení zaslali: bývalý tajemník jihlavské radnice Evžen Zámek, současný vedoucí odboru kontroly Krajského úřadu Kraje Vysočina Michal Ňachaj, současný vedoucí finančního odboru jihlavské radnice Jiří Jaroš a vedoucí správního odboru jihlavské radnice Jan Vystrčil.

Všichni uchazeči už absolvovali pohovor před výběrovou komisí složenou z primátora a náměstků primátora.

„Pan Ňachaj na mě udělal velmi dobrý dojem,“ prozradil předseda klubu zastupitelů ČSSD a náměstek primátora Vratislav Výborný.

„Mě se líbili všichni čtyři, ideální kandidát by vznikl kombinací z těchto čtyř. Kdyby se podařilo podařilo nového tajemníka nakombinovat z lidských vlastností těchto čtyř kandidátů, měla by Jihlava na tisíc let vystaráno,“ řekla náměstkyně Jana Mayerová (ANO).

„Nemohu komentovat ani jednotlivá jména vzhledem k uzavřené dohodě o mlčenlivosti,“ prohlásil náměstek Radek Popelka (ANO)

Definitivní rozhodnutí o obsazení pozice tajemníka by měl primátor učinit během několika dnů.

„Žádný z kandidátů nebyl  podle mého názoru úplně stoprocentní, nerad bych udělal nezodpovědný výběr. Rád bych našel někoho, kdo dá úřad do pořádku,“  řekl primátor Chloupek (ČSSD).

Primátor Chloupek naznačil i možnost zrušení současného výběrového řízení a opakování celého procesu výběru.

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna