Krize jihlavského fotbalu: loňská ztráta FC Vysočina přes šestnáct milionů korun

logo FC VysočinaProblémy jihlavského fotbalu narůstají do velkých rozměrů. Loňský rok skončilo hospodaření FC ztrátou přes šestnáct a půl milionu korun, předloňský rok ztrátou devětadvaceti a půl milionu korun.

To je šestačtyřicet milionů korun ztráta jen za poslední dva roky, která bude uhrazena z výnosů let příštích. Čtrnácti procentním vlastníkem fotbalového klubu je město Jihlava. S úhradou loňské ztráty z výnosů let budoucích souhlasil i primátor Rudolf Chloupek jako zástupce města na jednání valné hromady klubu.

Do osudu fotbalového klubu tak dříve či později promluví místní politici, fotbal bude potřebovat výraznou finanční pomoc.

Společnost PSJ jako hlavní sponzor jihlavského fotbalu je v existenčních problémech, nedávno čelila návrhu na konkurs podaný občanem Ukrajiny (více zde). Fotbalový klub už v létě zahájil sbírku fanoušků „na cokoliv“, do které ředitel klubu přispěl stokorunou na svůj plat (více zde). Později přispěl i mluvčí klubu celkou tisícikorunou (více zde). Bezprostředně po jarním sestupu z nejvyšší soutěže klub posunul na konec léta splatnost faktur za užívání sportovního areálu (více zde).

Primátor Jihlavy Rudolf Chloupek už na dotaz Občasníku připustil, že není v silách města klub finančně zachránit (více zde).

Na poslední chvíli odešli z FC Vysočina dva klíčoví hráči. Do pražských Bohemians přestoupil krajní obránce Till Schumacher a do maďarského celku Puskás Akadémia odešel slovenský záložník Jozef Urblík. V prvních čtyřech utkáních jihlavský tým zvítězil, po zásahu do hráčského kádru ale přišla série porážek.

 

 

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna