Krach? Soud poslal společnost PSJ do jednání o úpadku, ukrajinský navrhovatel vzal návrh zpět

PSJSpolečnost PSJ je v návrhu na úpadek. Rozhodl o tom krajský soud v Brně na základu návrhu občana Ukrajiny. Ukrajinec tvrdí, že mu společnost nevrátila zálohu několika set tisíc korun. Společnost PSJ namítá, že pohledávka neexistuje.

“ Bylo pouze zahájeno insolvenční řízení, to neznamená, že je  společnost v insolvenci. S tímto zahájením řízení jsou spojeny účinky dle ustanovení § 109 insolvenčního zákona. O případném úpadku společnosti bude rozhodnuto po projednání insolvenčního návrhu,“ uvedla mluvčí krajského soudu v Brně Eva Lásková.

Společnost PSJ se dlouhodobě potýká s finančními problémy, chybí jí téměř miliarda korun (více zde), konkurs se společnost pokoušela odvrátit prodejem dceřinné společnosti Alpine Bau (více zde). Firmy z holdingu PSJ začaly padat do krachu počátkem léta (více zde).

Fotbalový klub FC Vysočina, který spoluvlastní PSJ a město Jihlava, už před časem vyhlásil „sbírku na cokoliv“ (více zde).

O problémech stavební skupiny PSJ mluvil i jihlavský primátor Rudolf Chloupek na tiskové konferenci na konci srpna. Primátor Chloupek se byl osobně podívat na stavbě parkoviště P+R za desítky milionů korun na okraji Jihlavy. V době primátorovy návštěvy se na stavbě pracovalo.

Po necelých čtyřiadvaceti hodinách vzal ukrajinský navrhovatel celý návrh na insolvenci zpět.

Podrobnosti zjišťujeme.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna