(VIDEO) Primátor Chloupek (ČSSD): Finanční záchrana „A-týmu“ FC Vysočina není v silách města

píšťalka peníze fotbalFinanční záchrana fotbalového klubu FC Vysočina není v možnostech Statutárního města Jihlavy, i když má v klubu minoritní podíl ve výši zhruba patnácti procent. „To, že je obchodní společnost ve ztrátě není obchodním tajemstvím, to si může každý přečíst,“ uvedl primátor Rudolf Chloupek (ČSSD) na dotaz Občasníku.

Podpora města bude i nadále směřovat do oblasti výchovy mládeže nebo údržby fotbalového stadionu, který má klub v pronájmu.

Jihlavští fotbalisté mají finančně zajištěnou jen podzimní část soutěže, hlavní sponzor klubu je v existenčních problémech (více zde), firmy z holdingu PSJ jsou na prodej (více zde) nebo začínají krachovat (více zde). Samotný klub má od jara odloženou splatnost faktur za pronájem stadionu (více zde).

Jihlavské fotbalisty čeká nejistá sezóna, ředitel klubu Jan Staněk zahájil sbírku fanoušků příspěvkem na vlastní plat (více zde), mluvčí PSJ Miroslav Fuks přispěl tisícikorunou (více zde).

logo FC VysočinaŘeditel fotbalového klubu Jan Staněk naznačil možnost prodeje části akcií fotbalového klubu ve výši zhruba pěti procent formou přímého prodeje příznivcům klubu. Fanoušci klubu by tak získali možnost účastnit se jednání valné hromady a hlasováním spolurozhodovat o dalším osudu fotbalového klubu.

Odpovědět

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Plastová okna