Spory v Třebíči: Indicie skrývaného konfliktu byly silné

Že se v Horácké Slavii Třebíč něco velkého stane bylo vidět z mozaiky drobných náznaků a hlubokého mlčení. Výrok o „nenažraných hokejistech“ je zvláštní v každé době. A současně skončila trojice hráčů. Nejslavnější z nich Šimon Szathmáry, vnuk hokejové legendy. Sehnat jméno Szatmáryho hokejového agenta nebylo nic složitého: Martin Stloukal. Vzhledem k citlivosti případu dostal Stloukal dotazy na práci hokejového agenta. Obecně je hokejový agent „táta-máma“ hokejisty, který se stará o svého klienta jako rodiče o své dítě.

Hokejový agent Stloukal dostal e-mailem otázky k péči o svého klienta Szathmáryho a ty zodpověděl.

Ptát se hokejistů nebo kohokoliv z kabiny na události z kabiny bylo zhola zbytečné: Pokud jsou hokejisté pod smlouvami, pak nic neřeknou.

Dál už události nabíraly rychlý spád: vedení klubu se postavilo za manažera Mejzlíka, viditelně se rodil spor kolem hráčských smluv a jejich plnění ze strany klubu. V hokeji musí být profesionální smlouvy a jejich změny zaregistrovány na hokejovém svazu. A nejdou jen tak lehce změnit.

Finanční problémy v době COVID-19 dopadají tvrdě na živnostníky i firmy. Dopad do profesionálního sportu se dal tušit obzvláště s ohledem na přerušené profesionální soutěže. Klubům chybí příjmy, hráčské smlouvy ale musí plnit a hráčům platit výplaty. Z toho všeho se daly tušit „Spory v Třebíči“. A vznikl seriál článků o dopadu COVID-19 do profesionálního sportu.

Čtrnáctidenní pauza dává šanci Horácké Slavii Třebíč uklidnit spory v kabině A-týmu. Předseda klubu Martin Svoboda ale naznačil možný růst sporů. Jde o peníze hráčů a dobrou pověst klubu do budoucna. Škody jsou velké, úsilí o vybudování dobré pověsti vyžadují enormní nasazení všech aktérů sporů v Třebíči.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů