Ryška (ODS): Vánoční bruslení veřejnosti je nepravděpodobné i na zimním stadionu

Letošní vánoční program v krajské metropoli Vysočiny bude v pouze v „komornějším duchu“ (rozsvícení vánočního stromu, betlém, vánoční stromečky). Vánoční jarmark a všechny ostatní akce pořádané městem jsou taktéž zrušeny (sv. Martin, připomínka výročí 17. listopadu). Na náměstí nebude ani venkovní kluziště. S provozem venkovního kluziště na náměstí zprvu vedení města Jihlavy počítalo v optimistické variantě vánočního programu na náměstí.

Vedení města Jihlavy počítalo s tím, že počet současně bruslících osob bude omezen s ohledem na v té době platná omezení. Provoz ledové plochy se plánova na prosinec, ale i na leden a únor. Primátorka Karolína Koubová věřila, že alespoň tuto kulturní akci na náměstí se povede během Vánoc zorganizovat.

Bruslení veřejnosti nebude zřejmě možné ani na zimním stadionu. Na jednání krizového štábu města o tom informoval náměstek primátorky Petr Ryška (ODS). Podle náměstka Ryšky se vzhledem k platným restriktivním opatřením nepočítá s umožněním bruslení veřejnosti na zimním stadionu (jako náhrada za nerealizované venkovní kluziště na náměstí).

V případě, že by rozvolňující opatření umožňovala bruslení určitého počtu osob z řad veřejnosti na zimních stadionech, město by ve spolupráci s Duklou Jihlava bylo schopno v období vánočních svátků vyčlenit určitý časový prostor i pro veřejnost. V této chvíli se to ovšem podle náměstka Ryšky zdá jako velice nepravděpodobné.

Odpovědět

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Grafickou podobu zajistil WebRex s.r.o.
 
Výroba www stránek a eshopů